L. Andrikienė apie krikščionių persekiojimą pasaulyje Marijos radijo „Aktualijų" laidoje 2017 01 26
Tyrimai rodo, jog krikščionys yra labiausiai persekiojami pasaulyje. Nors tikėjimo laisvė visuotinai pripažįstama kaip pamatinė žmogaus teisė, vien 2016 metais 50-yje valstybių 200 milijonų krikščionių patyrė prievartą ir persekiojimą dėl tikėjimo. Krikščionių persekiojimas įgauna pačias įvairiausias fomas, daugelį žmonių paversdamas pabėgėliais. Tai gali būti tiesioginė prievarta ir smurtas; gali būti nuolatinis spaudimas šeimai ir konkrečiam žmogui vien dėl jo tikėjimo. Atsirado dar vienas naujas prievartos būdas – tai religinis nacionalizmas, kaip Indijoje. Islamo valstybė naikina visus krikščionys, kurie tik pasitaiko jos kelyje.
Olandijos nevyriausybinės organizacijos „Open Doors“, veikiančios 60-yje valstybių duomenimis, nuo 2015-ų metų spalio iki 2016-ų metų spalio mažiausiai 948 krikščionys 50-yje šalių buvo nužudyti dėl tikėjimo.
Šalių, kur labiausiai persekiojami krikščionys, sąraše pirmauja Šiaurės Korėja. Antroje vietoje Somalis, trečioje Afganistanas. Toliau seka Sudanas, Sirija, Irakas, Iranas.
Ką daryti? L. Andrikienė 2013-ais metais Europos Parlamente parengė pranešimą apie religijos ir tikėjimo laisvę ir Europos Parlamentas tam pranešimui pritarė. Tam pritarė ir Europos Sąjungos Taryba ir priėmė dokumentą dėl religijos ir tikėjimo laisvės skatinimo ir apsaugos. ES taip pat paskyrė specialų atstovą religijos ir tikėjimo laisvei, kurio pareigos yra rūpintis šita sritimi. Be to Europos Parlamente yra grupė, kuri domisi religijos laisvės klausimais. Tačiau šiai problemai vis tik skiriama mažokai dėmesio.
Lietuvoje ši problematika iš viso mažai žinoma. Kas žino, jog Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklose kankinasi apie 70 000 krikščionių? Kas žino, jog Nigerijos valdžia toleruoja žiaurų krikščionių persekiojimą? Susirūpinimą kelia ir krikščionių padėtis Rusijoje, kur valstybė globoja tik stačiatikių bažnyčią. L. Andrikienė žada siūlyti Europos parlamentarams parengti ir priimti dokumentą apie krikščionių padėtį Rusijoje. Taip pat ji žada atkreipti ypatingą dėmesį į krikščionių padėtį buvusiose sovietinėse Vidurio Azijos respublikose – Kazachstane, Kirgizijoje, Tadžikijoje Uzbekijoje.
Ką gali padaryti paprastas lietuvis? L. Andrikienė ragina nebūti abejingiems ir pasirašinėti peticijas, remiančias persekiojamus krikščionis; negailėti ir paaukoti nors eurą persekiojamiems remti.
Kviečiame klausytis Europos Parlamento narė Laimos Andrikienės interviu „Marijos Radijui“.
Komentarai
