Laima Andrikienė
Pasisakymas bendroje diskusijoje dėl Europos užsienio, saugumo ir gynybos politikos
EP plenarinė sesija
Strasbūras
2017 12 12
Pirmininke, kolegos,
Gyvename įtemptu laikotarpiu, kuris išorės grėsmių prasme yra ypatingai sudėtingas: terorizmas, kibernetiniai išpuoliai, agresyvi Rusija, nestabili Šiaurės Afrika ir karo bei konflikto apgaubti Artimieji Rytai. Dėl to NATO šiuo metu išlieka svarbiausiu saugumo ir gynybos garantu Europoje. Tačiau Europos Sąjunga taip pat turi investuoti į savo narių saugumo stiprinimą, nes įtempta saugumo situacija reikalauja proaktyvaus Europos Sąjungos atsako.
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad vakar jau dvidešimt penkios valstybės narės priėmė oficialų sprendimą įsteigti naują gynybos ir saugumo bendradarbiavimo tinklą – Nuolatinį struktūrizuotą bendradarbiavimą (PESCO), kad pavyko susitarti dėl pradinių septyniolikos konkrečių projektų įgyvendinimo. Sveikinu Jus, p. Federica Mogherini, ir dėkoju.
Šie sprendimai tai ženklas, kad valstybės narės yra pasiryžę plėtoti gynybinius pajėgumus ir didinti investicijas į gynybą. Neabejotina ir kita: būtina išnaudoti ir stiprinti realų NATO ir Europos Sąjungos bendradarbiavimą. Tarp prioritetinių bendradarbiavimo sričių matau karinį tranzitą, kibernetinę gynybą, atsaką į hibridines grėsmes ir koordinaciją strateginės komunikacijos srityje.
Saugumas ir gynyba yra ta mūsų gyvenimo sritis, kurioje Europos Sąjunga savo likimą privalo stipriai laikyti savo rankose.
Dėkoju kolegoms Davidui McAllisteriui ir Michaeliui Gahleriui už puikiai parengtus pranešimus.
Kalbą žiūrėkite čia:
Komentarai
