Laimos Andrikienės NAUJIENLAIŠKIS

Nematote paveikslėlių? Spauskite čia:

Krikščionių kalvarijos: persekiojami Irako ir Sirijos krikščionys liudija

Vasario 24 dieną 19 val. Lietuvos laiku Romos koliziejus nušvito raudona kraujo spalva. Tai – solidarumo su persekiojamais krikščionimis ženklas. 


Lietuvoje kovo 26 dieną svarbūs mūsų sostinės objektai nušvis raudona spalva. Tą pačią dieną LR Seime vyks konferencija "Krikščionių kalvarijos: persekiojami Irako ir Sirijos krikščionys liudija". Jos iniciatoriai 
 Popiežiškasis fondas "Parama stokojančiai bažnyčiai", Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė ir europarlamentarė Laima Andrikienė.

 

DAUGIAU

 

EURACTIV: Briuselyje aptarta ES ir Kazachstano santykių ateitis

Šiandien EP delegacijos ryšiams su Vidurine Azija pirmoji vicepirmininkė Laima Andrikienė dalyvavo EURACTIV ekspertų diskusijoje „Kokia ES ir Kazachstano santykių ateitis?”
2018 metai yra svarbūs ES ir Kazachstano santykiams, nes jie žymi diplomatinių santykių užmezgimo 25-ąsias metines. Taip pat šiais metais pilna apimtimi turėtų įsigalioti Išsamesnis ES ir Kazachstano partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas.

 

DAUGIAU

 

Penktadienio vakaras Vilniaus tarptautinėje knygų mugėje

LITEXPO erdvėje tradicinėje vietoje įsikūrusiame ES institucijų stende per fb buvau paskyrusi pasimatymą visiems, kurie norės pasikalbėti apie 2018-uosius – Europos kultūros paveldo metus, Šv. Jokūbo piligrimų kelius Lietuvoje, darbus Europos Parlamente.

 

DAUGIAU

 

2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai. Šv. Jokūbo keliai

Vilniaus knygų mugėje dvi dienas kalbėta apie Šv. Jokūbo piligrimų kelius, piligrimystės tradicijos puoselėjimą, Europos kultūros paveldą. Šia tema su mugės lankytojais bendravo Europos Parlamento narė L. Andrikienė, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos vadovai B. Nenortaitė ir V. Kilpys bei Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas, Panevėžio m. meras Rytis Račkauskas ir šios asociacijos vykdomasis sekretorius Žygimantas Gudišauskas.

Besidomintieji buvo supažindinti ne tik su Lietuvoje, bet ir kitose ES valstybėse narėse besidriekiančiais Šv. Jokūbo keliais, jų žemėlapiais, rengiamais piligrimų žygiais.

 

DAUGIAU

 

Vilniaus knygų mugė: susitikimų šeštadienis

2018 m. Vilniaus knygų mugė ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis toliau džiugina ir turtina mus visus drauge ir kiekvieną atskirai. EP narė dr. Laima Andrikienė trečiąją mugės dieną vėl susitiko su lankytojais, diskutavo aktualiomis temomis. 

„Būdama čia visuomet prisimenu tas knygas, kurias skaičiau tuomet, kai jų tiesiog trūko", – pasakojo dr. L. Andrikienė.

 

DAUGIAU

 

„Ar žinai, Laimute, ką jaučia buvęs Sibiro tremtinys, kuriam teko laimė atkurto Lietuvos valstybingumo šimtmetį švęsti Europos širdyje?"

Laimos Andrikienės kvietimu vasario 20-22 dienomis Europos Parlamente lankėsi buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai iš Vilniaus, Kauno ir Molėtų, TS-LKD skyrių pirmininkai ir atstovai, jaunimas. Pagrindinis kelionės tikslas – dalyvauti Lietuvos šimtmečio renginyje Europos Parlamente. „Labai įspūdingas renginys", „apima pasididžiavimas, kad mūsų šventė vyksta Europos širdyje", „džiaugiamės ir dėkojame p. Laimai už galimybę šiandien būti čia", – dalijosi įspūdžiais svečiai.

 

DAUGIAU

 

Ketvirtosios „Dangaus šimtinės" žūties metinės paminėtos Kaune

Kartu su Kauno ukrainiečių bendrija minėjome „Dangaus šimtinės" – 2014-ųjų vasario 20 d. Maidane sušaudytųjų – atminimo dieną, ketvirtąsias žūties metines. Kauno karininkų ramovėje įvyko diskusija „Ukrainos ir Lietuvos politinių istorijų paralelės: įvykiai, žmonės, interpretacijos".

 

DAUGIAU

 

Europos Parlamente iškilmingai paminėtas Lietuvos Respublikos šimtmetis

Trečiadienio vakarą Briuselyje įsikūrusiuose Europos Parlamento rūmuose paminėtas Lietuvos Respublikos šimtmetis. Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Seimo pirmininkai bei europarlamentarai sveikino lietuvius ir džiaugėsi Lietuvos sėkme bei pripažinimu pasaulyje. EP pirmininkas A. Tajani pasiūlė Europos istorijos namuose eksponuoti 1918 m. Nepriklausomybės akto kopiją.

 

ŽIŪRĖTI

 

LRT. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimas Europos Parlamente

LRT „Panorama" apie Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimą Europos Parlamente kalbasi su ilgiausiai Europos Parlamente dirbančia Laima Andrikiene.

 

ŽIŪRĖTI

 

L. Andrikienė viešėjo Alytuje ir Simne

Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Alytaus rajone lankėsi Europos Parlamento narė, Kovo 11-osios Akto signatarė dr. Laima Liucija Andrikienė. Ji pasveikino Vasario 16-osios ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga, diskutavo apie valstybės praeitį, dabartį ir ateitį.

 

DAUGIAU

 

L. Andrikienė Klaipėdoje. Ką dr. J. Basanavičius pasakytų apie dabarties Lietuvą?

Valstybės atkūrimo šimtmetį mininčioje Lietuvoje Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė Klaipėdoje, Bendruomenės namuose, dalyvavo valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtame minėjime–koncerte.

 

DAUGIAU

 

Baltijos ir Šiaurės šalių parlamentarai tarėsi Briuselyje

Europos Parlamente įvyko Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos delegacijų susitikimas su Europos Parlamento nariais iš Baltijos ir Skandinavijos valstybių. Susitikime L. Andrikienė kalbėjo apie Europos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

 

DAUGIAU

 

Užsienio investicijų patikros mechanizmas: ar mums jo reikia?

Lietuvos pramonininkų konfederacija vasario 19 d. sukvietė į diskusiją, kurioje dalyvavo Europos Komisijos Prekybos generalinio direktorato Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Sylvia Baule, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Ūkio ministerijos, URM viceministrai, LRV kanclerio pirmasis pavaduotojas Alminas Mačiulis, atsakingi ministerijų darbuotojai, kitų institucijų bei verslo atstovai.

 

DAUGIAU

 

Lietuvos gydytojo žurnalas. Dr. Laima Andrikienė: Sveikatos apsaugai sutvarkyti pakaktų trejeto metų

 

DAUGIAU

 Mes gerbiame Jūsų privatumą. Jeigu gavote šį naujienlaiškį per klaidą arba nebenorėtumėte jo gauti ateityje, spauskite čia.
We respect your privacy. If this newsletter has reached You by mistake or You do not wish to receive it in the future, please click here.