Laimos Andrikienės NAUJIENLAIŠKIS

Nematote paveikslėlių? Spauskite čia:

 

Šv. Jokūbo kelio estafetė pasiekė Žagarę

Gegužės 23 dieną į Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetę įsijungė Žagarės (Joniškio r. savivaldybė) bendruomenės nariai, keliavę maršrutu Žagarė – Juodeikiai. Žygio, kuriame dalyvavo 65 dalyviai, vadovas – Žagarės klebonas kun. Marius Dyglys. Piligriminio žygio dalyviai pirmą kartą gavo Šv. Jokūbo kelio piligrimų pasus, kurie galioja visoje Lietuvoje, visuose Lietuvos Šv. Jokūbo keliuose. Visiems, sėkmingai įveikusiems žygį, įteikti Šv. Jokūbo kelio ambasadorių sertifikatai.

 

ŽIŪRĖTI

 

Maldos pusryčiai Panevėžyje

Jau ketvirtus metus vykstančių Maldos pusryčių tema šiais metais – „Lietuvai 100. Tikėjimo įkvėpti“.

 

DAUGIAU

 

Lietuvos žurnalistai Europos Parlamente

Gegužės 22 d. susitikau su žurnalistais iš Lietuvos, kurie šiomis dienomis lankosi Europos Parlamente Briuselyje.
Kalbėjomės apie mano darbą Europos Parlamento Užsienio reikalų ir Tarptautinės prekybos komitetuose, svarstomą tiesioginių užsienio investicijų patikros mechanizmą, Kinijos ekonominės ekspansijos strategiją (OBOR – One Belt, One Road), Rusijos politinį dujotiekio projektą Nord Stream 2 bei kitas Europos ir Lietuvos aktualijas.

 

DAUGIAU

 

L. Andrikienė lankėsi Šilalės ir Šilutės savivaldybėse

Gegužės 18 d. europarlamentarė Laima Andrikienė lankėsi Šilalėje ir susitiko su savivaldybės vadovais, TS-LKD Šilalės skyriaus nariais bei vedė „Europos pamoką“ Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje.
Po pietų L. Andrikienė lankėsi Švėkšnoje, kur su vietos bendruomene, jos vadovais aptarė Šv. Jokūbo kelių projektą.

 

DAUGIAU

 

Šilokarčema. L. Andrikienė: „Ar pastebime, kad mūsų akyse Lietuva virsta teritorija be tautos?“

„Mūsų akyse Lietuva virsta teritorija be tautos, gražiu žemės sklypu prie Baltijos jūros, bet be lietuvių. Emigracija tapo tendencija, kuriai įveikti valdžia nieko realaus nesugeba pasiūlyti, išskyrus dejones“, – Šilokarčemai sakė L. Andrikienė.

 

DAUGIAU

 

Šilalės artojas. Laima Andrikienė: „Nėra pasaulyje antros Lietuvos“

Gegužės 18 d. Europos Parlamento narė, Ko­vo 11-osios Akto signatarė Laima Andrikienė lankėsi Šilalėje. Apie narystės Europos Sąjungoje įtaką Lietuvos gyvenimui europarlamentarė dalijosi mintimis su „Šilalės artojo“ skaitytojais.

 

DAUGIAU

 

Radijas „XXL FM“ ir radijas „Mano FM“: Europos naujienos su dr. Laima Andrikiene

Ar skandalas dėl paskelbto Prezidentės susirašinėjimo su buvusiu liberalų vadovu Eligijumi Masiuliu – rimta grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui? Kaip Lietuvoje galima sustabdyti emigraciją? Kokie pokyčiai laukia Lietuvos po Brexit‘o ir su nauju daugiamečiu Europos Sąjungos biudžetu?

 

KLAUSYTI

 

Radijo stoties „FM99“ laidos „Europos Parlamentas – iš pirmų lūpų“ viešnia – EP narė dr. Laima Andrikienė

Laidoje – apie Laimos Andrikienės vizitą Dzūkijoje. Aptartas ir skandalas, prasidėjęs paskelbus Prezidentės susirašinėjimą su buvusiu liberalų vadovu Eligijumi Masiuliu.
Plačiau apie šias ir kitas temas klausykite pokalbio įrašo.

 

KLAUSYTI

 

L. Andrikienės kalba EP Tarptautinės prekybos komitete apie globalizacijos suvaldymą ir jo prekybos aspektus

2017 m. Europos Komisija paskelbė dokumentą dėl globalizacijos suvaldymo. Taip Europos Sąjunga ir jos valstybės narės pradėjo diskusiją, kaip jos kartu galėtų suvaldyti globalizaciją, kad ji būtų tvari, su aiškia kryptimi ir visiems europiečiams atneštų naudos. Dėl to Europos Sąjunga dar stipriau turi prisidėti prie pasaulinių taisyklių formavimo, kad globalizacijos nauda tarp valstybių ir regionų būtų paskirstoma teisingai ir proporcingai.
Šiuo metu Europos Parlamento Tarptautinės prekybos komitetas rengia Pranešimą apie globalizacijos suvaldymą ir jo prekybos aspektus. ELP frakcijos pranešėja šiuo klausimu yra Laima Andrikienė.

 

ŽIŪRĖTI

 

The Parliament Magazine: 5 questions with... Laima Andrikienė

Briuselyje leidžiamas žurnalas „The Parliament Magazine“ (Parlamento žurnalas) Nr. 475 publikuoja interviu su Laima Andrikiene pavadinimu „5 klausimai... Laimai Andrikienei“.
Atsakydama į klausimą „Kokiais trimis žodžiais jūs apibūdintumėte savo politinį/lyderystės stilių?“ Laima Andrikienė atsakė:
„Meilė, atsidavimas ir pasitikėjimas. Politika – ne tik mano darbas, ji – mano meilė, mano hobis ir mano gyvenimo būdas. Man patinka dirbti su žmonėmis ir žmonėms. Beveik prieš 30 metų aš pradėjau karjerą politikoje, balsuodama už Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Tas istorinis balsavimas iš esmės pakeitė ne tik mano, bet ir 3,7 milijonų mano bendrapiliečių gyvenimą. Tai sukėlė geopolitinę slinktį, nes jis žymėjo Sovietų Sąjungos griuvimo pradžią“.
Visą interviu anglų kalba galite skaityti čia.

 

DAUGIAU

 

Vilniuje su TS-LKD bendražygiais. 25-eri metai nuo TS-LKD įkūrimo

TS-LKD suvažiavime kalbėjau apie mūsų Europą, kad Lietuvos interesas – stipri Europos Sąjunga.

 

DAUGIAU

 

Viešnagė Žagarėje

Gegužės 10 dieną – Europos pamoka Žagarės gimnazijoje ir aplankyta Barboros Žagarietės kripta ir senoji Žagarės bažnyčia – Šv. Jokūbo piligrimų kelio stotis.

 

DAUGIAU

 

ManoJoniskis.lt: Europarlamentarės vizitas Žagarės gimnazijoje

Žagarės gimnazijoje lankėsi Europos Parlamento narė, socialinių mokslų daktarė Laima Andrikienė.

 

DAUGIAU

 

Susitikimas su bendražygiais Mažeikiuose

 

DAUGIAU

 

Budas.lt. L. Andrikienė: „Tegul jums sekasi, Mažeikiai!“

L. Andrikienė: „Lankydamasi savivaldybėse ieškau visų galimų progų pasitarti su žmonėmis – ir vadovais, ir eiliniais. Man svarbu žinoti, ką mano Lietuva.
ES rimtai svarstome taip vadinamo socialinio ramsčio, naujos ES bendrosios socialinės politikos, dalinai finansuojamos iš ES biudžeto, sukūrimą. Vykdant tą politiką Lietuvoje galėtume ES biudžeto pinigais paremti socialinės paramos reikalingus žmones. Pavyzdžiui, visoje Europos Sąjungoje turėtume tokią pačią minimalią pensiją, tam tikrą lygį, žemiau kurio minimalios pensijos nė vienoje valstybėje negalėtų „nukristi“. Atotrūkis tarp to lygio ir mažesnių valstybės galimybių būtų padengtas ES biudžeto lėšomis. Pradžia padaryta, tačiau dėl šios politikos dar reikia susitarti valstybių lygiu, taip pat pasiekti susitarimą tarp ES institucijų“.

 

DAUGIAU

 

Europos pamoka Viekšnių gimnazijoje

Iš L. Andrikienės įrašo fb:
Europos pamoka Viekšnių gimnazijoje 2018 05 10.
Buvo įdomu sužinoti, ką apie Europos Sąjungą ir jos ateitį galvoja Viekšnių jaunimas, gimnazistai ir jų mokytojai.
Ačiū už priėmimą.

 

DAUGIAU

 

Santarvė: Viekšnių gimnazijoje – Europos pamoka su Laima Andrikiene

Praėjusią savaitę Viekšnių gimnazijoje lankėsi Europos Parlamento narė Laima Andrikienė. Europos pamoka pavadintame renginyje viešnia papasakojo apie Europos Sąjungos (ES) aktualijas, atsakė į gimnazijos bendruomenės narių, „Santarvės“ klausimus.

 

DAUGIAU

 

Plungės žinios: Alsėdžių gimnazijoje lankėsi Europos Parlamento narė Laima Andrikienė

Keturiolikos metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje proga gegužės 4-ąją Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija sulaukė garbingos viešnios. Čia gimnazijos kvietimu lankėsi žinoma Lietuvos politikė, Nepriklausomybės akto signatarė, socialinių mokslų daktarė, Europos Parlamento narė 2004–2014 m. bei nuo 2016-ųjų iki dabar Laima Andrikienė.

 

DAUGIAU

 

Žemaitis: Piligrimų keliu – ir per Plungę

Plungėje ir Alsėdžiuose lankėsi europarlamentarė Laima Andrikienė. Tik ne apie Europos Parlamentą ir politiką ji šįkart atvyko kalbėti, bet pristatyti per Lietuvą vingiuojančius Šv. Jokūbo piligrimų kelius. Vienas jų, vadinamas Žemaitijos arba Karaliaučiaus, eina per Plungę, o Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčia yra įtraukta į šį kelią kaip viena iš stočių.

 

DAUGIAU

 

Elektroninės cigaretės: mažesnė rizika ir garų produktų reguliavimas

Naujausiame žurnalo „The Parliament Magazine“ numeryje skaitykite Europos Parlamento narės L. Andrikienės straipsnį apie elektronines cigaretes:
Elektroninės cigaretės: mažesnė rizika ir garinimo reguliavimas.

 

DAUGIAU

 

Santaka: Kalbėjo apie krikščionių persekiojimą Artimuosiuose Rytuose

Marijampolėje vyko renginys „(Per)mąstyti Europą“. Į jį susirinko Marijampolės regiono kelių savivaldybių tarybų, administracijų atstovai, buvo dvasininkų, švietimo darbuotojų ir besimokančio jaunimo, miestiečių.

 

DAUGIAU

 Mes gerbiame Jūsų privatumą. Jeigu gavote šį naujienlaiškį per klaidą arba nebenorėtumėte jo gauti ateityje, spauskite čia.
We respect your privacy. If this newsletter has reached You by mistake or You do not wish to receive it in the future, please click here.