Laimos Andrikienės NAUJIENLAIŠKIS

Nematote paveikslėlių? Spauskite čia:

Sąjūdžiui 30

Su Sąjūdžiu atėjome į Kovo 11-ąją, Nepriklausomybę ir Lietuvos valstybingumo atkūrimą, Lietuvos tarptautinį pripažinimą, narystę NATO ir ES.

 

DAUGIAU

 

 

Miunchene – apie Europos ateitį su A. Merkel

06/06. Bavarijoje, Miunchene. Šiandien po pietų su EP ELP frakcijos biuru posėdžiaujame čia, darbotvarkėje – Europa, daugybė temų ir visos svarbios. Europos centro dešinė turime suremti pečius, kitaip iššūkiai įveiks mus, o ne mes juos.
Dabar ant podiumo – Kroatijos premjeras Andrejus Plenkovič. Po to – Antonio Tajani, Europos Parlamento pirmininkas, po jo – Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Ketvirtadienį – dar vienas kancleris, Austrijos vyriausybės vadovas Sebastian'as Kurz'as.

07/06. Šiandien Miunchene – kautynės su komisaru G. Oettingeriu dėl ES biudžeto 2021-2027 metams.
Mano frakcijos kolegos iš Portugalijos, Kroatijos, Latvijos stoja už Lietuvą: nemažinti Sanglaudos politikos finansavimo Lietuvai 24 proc., kaip siūlo Europos Komisija!

Bavarų dėmesys ir svetingumas pritrenkiantis.

 

DAUGIAU

 

Ką iš tikrųjų reiškia prasidedantis JAV ir ES prekybos karas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pradėjo prekybos karą beveik su visu ekonomiškai išsivysčiusiu pasauliu. Nuo birželio 1 d. Vašingtonas taiko importo tarifus iš Europos Sąjungos, Kanados ir Meksikos importuojamam plienui ir aliuminiui. Plienui taikomas 25 procentų tarifas, aliuminiui – 10 procentų.
Europos Komisijos pirmininkas Jean‘as-Claude‘as Juncker‘is pareiškė, jog toks sprendimas kelia susirūpinimą, yra nepateisinamas bei laužo Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles. „Tai yra grynas ir paprastas protekcionizmas“, pareiškė Juncker‘is. Vokietija ir Prancūzija pažadėjo koordinuoti atsakomuosius veiksmus. Vien Vokietija dėl tarifų patirs 5 milijardus eurų nuostolių per metus.

 

DAUGIAU

 

L. Andrikienės kalba Europos Parlamente debatuose dėl JAV tarifų plieno ir aliuminio sektoriui

 

ŽIŪRĖTI

 

Lietuvoje vyksta Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė

Gegužę startavusi Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė, globojama Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės ir jos organizuojama kartu su Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija, įsibėgėja. L. Andrikienės iniciatyva rengiama estafetė vyksta trečius metus iš eilės. Šie metai dalyvių skaičiumi yra rekordiniai: estafetėje jau užsiregistravo dalyvauti 560 dalyvių, ir tai dar ne galutinis dalyvių skaičius.

 

DAUGIAU

 

Andrius Pojavis ir Camino de Santiago

Kas bendro tarp Lietuvai 2013 metais „Eurovizijoje“ atstovavusio Andriaus Pojavio ir Šv. Jokūbo kelio, Camino de Santiago? Ogi tai, kad Andrius irgi keliavo Šv. Jokūbo keliais Ispanijoje – visus 800 kilometrų.
Apie savo kelionę Andrius Pojavis sako: „Puikiai pažįstamas šis ženklas (Šv. Jokūbo kelio ženklas – kriauklė). 2010 metais nukeliavau Camino de Santiago clasico, kuris prasideda Prancūzijoje, Saint-Jean-Pied-de-Port, ir baigiasi Santiago de Compostela. Neįkainojama patirtis: 800 km į save, tikėjimą ir kažkas daugiau. Šiaip visa Europa yra išraižyta Camino de Santiago, Šv. Jokūbo keliais. Nuostabi patirtis, net sukūriau dainą apie tai.“
Išgirskite Andriaus Pojavio dainą „Kelias" (The Way).

 

KLAUSYTI

 

Šv. Jokūbo kelio piligrimo pasas

Lietuva jau turi Šv. Jokūbo kelio piligrimo pasą. Šis lietuviškas piligrimo pasas yra vienintelis galiojantis einant Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje, jis galioja ir kitur Europoje.
Visiems, kurie eisite tarptautiniais Šv. Jokūbo kelio Kauno, Vilniaus, Šiaulių bei Žemaitijos/Karaliaučiaus maršrutais, taip pat Šv. Jokūbo žiedu arba pasiryšite žygiui iš Lietuvos Šv. Jokūbo keliais per Europą, iki pat Santiago de Compostela katedros, piligrimo pasus galima įsigyti Šv. Jokūbo kelio savivaldybių bei Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijose. Artimiausiu metu juos bus galima įsigyti savivaldybių Turizmo ir informacijos centruose.

 

DAUGIAU

 

Penkeri metai pirmajam žygiui Šv. Jokūbo piligrimų keliu Lietuvoje

Jau penkeri metai prabėgo nuo pirmojo piligrimų žygio Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje. Sveikinimai visiems, einantiems ir dviračius minantiems Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje; visiems, įsijungusiems į Camino de Santiago – pirmąjį Europos kultūros kelią, seniausiąjį ir ilgiausiąjį, tapusiems nuoširdžiais ir ištikimais to kelio darbininkais.

 

DAUGIAU

 

Radijas „Mano FM“ ir radijas „XXL FM“: Europos naujienos su dr. Laima Andrikiene

Kas Lietuvai numatoma ES institucijose svarstomame naujame ES biudžete? Ar sumažės struktūrinių fondų bei žemės ūkio parama? Kokių pokyčių galima tikėtis iš Europos Parlamente patvirtintos komandiruojamų darbuotojų direktyvos? Kokių veiksmų Europos Sąjunga planuoja imtis prieš „auksinių vizų“ programą? Apie visą tai ir daugiau klausykitės čia:

 

KLAUSYTI

 

L. Andrikienė: Už tokį pat darbą toje pačioje šalyje – toks pats atlyginimas

Europos Parlamentas gegužės 29 d. Strasbūre balsavo dėl Darbuotojų komandiravimo direktyvos, galiojusios nuo 1996 metų, peržiūros. Po 27 mėnesius trukusių derybų šių metų pavasarį buvo pasiektas kompromisinis susitarimas tarp Europos Parlamento, Europos Komisijos ir ES tarybos, kuriam Europos Parlamentas pritarė: 456 europarlamentarai balsavo už, 147 prieš ir 49 susilaikė balsavime dėl šios direktyvos.
Aš balsavau už šią direktyvą, nes esu įsitikinusi, kad jau seniai toks principas – už tokį pat darbą toje pačioje šalyje – toks pats atlyginimas – turėjo būti įgyvendintas. Europos Sąjungoje negali būti pirmarūšių ir antrarūšių piliečių ir darbuotojų.

 

DAUGIAU

 

EU Observer: East Stratcom kovoje prieš Kremliaus trolius

ES ir jos valstybės narės susiduria su organizuota ir agresyvia Rusijos valstybės suklastotų naujienų, manipuliavimo ir dezinformacijos kampanija. Jos tikslas yra destabilizuoti Vakarų demokratinę tvarką, supriešinti ir susilpninti demokratines valstybes, suardyti ES vienybę bei remti tuos, kurie nori ją sunaikinti.
Tenka pripažinti, kad atsižvelgiant į problemos mastą iki šiol ES atsakas buvo pavojingai nepakankamas.
Apie East Stratcom svarbą ir misiją kovoje su dezinformacija skaitykite L. Andrikienės straipsnyje, kurį publikuoja EU Observer. Straipsnį skaitykite anglų kalba.

 

DAUGIAU

 

Mano sveteliai iš Lietuvos – Europos Parlamente Strasbūre

Mano kvietimu po Europą keliavo ir Europos Parlamente lankėsi 35 svečių grupė iš Lietuvos.
Tarp svečių – Telšių Žemaitės gimnazijos ir Alytaus r. Simno gimnazijos bendruomenių nariai, Kauno miesto „Bočių“ bei LPKTS Vilniaus skyriaus atstovai, J. Basanavičiaus memorialinio muziejaus (Ožkabaliai, Vilkaviškio r.), taip pat TS-LKD Šilalės, Alytaus ir Kretingos rajonų, Kauno miesto bei rajono skyrių atstovai.

 

DAUGIAU

 

L. Andrikienė lankėsi Molėtuose, Utenoje ir Alantoje

 

DAUGIAU

 

Utenis: Laima Andrikienė Utenoje

Gegužės pabaigoje Utenoje, Molėtuose ir Alantoje lankėsi europarlamentarė Laima Andrikienė. Ji susitiko su Molėtų savivaldybės meru Stasiu Žviniu ir administracijos direktoriumi Sauliumi Jauneika, su jais aptarė regiono problemas bei ES paramos panaudojimą.

 

DAUGIAU

 

Molėtų vilnis: Lietuvai reikalinga stipri Europos Sąjunga

Pokalbis su Europos Parlamento nare, Kovo 11-osios Akto signatare, dr. Laima Andrikiene.

 

DAUGIAU

 

Mano draugas Guillermo Fariñas

Europos Parlamente Briuselyje – susitikimas su 2010 m. A. Sacharovo premijos laureatu už minties laisvę, žmogaus teisių gynėju ir disidentu iš Kubos Guillermo Fariñas „Coco“.

 

DAUGIAU

 

The Parliament Magazine: Alternatyvos antibiotikams

Pastarosiomis dienomis pasaulio žiniasklaida su pasibaisėjimu praneša apie 27 mirties atvejus nuo Ebola viruso Afrikoje. Nuotraukos, kuriose nufotografuoti žmonės geltonais apsauginiais drabužiais, dar labiau stiprina kraupų įspūdį. Per pastaruosius dvejus metus nuo Ebolos pasaulyje mirė 11 300 žmonių. Tačiau užmirštama, kad vien Indijoje 2013 metais dėl atsparumo antibiotikams, daugybės antibiotikams atsparių bakterijų mirė 58 000 naujagimių. Tai ne išsigalvojimas ir ne fantazija. Neseniai kalbėdama Europos Parlamente europarlamentarė Laima Andrikienė patvirtino, kad šie skaičiai yra tikrovė. Dėl to iš dalies kaltos Europos bendrovės, kurios perka pigiausias vaistų veikliąsias medžiagas iš Indijos kompanijų.
„Reikalinga Europos lyderystė pasaulyje dėl antibiotikų vartojimo mažinimo“, – L. Andrikienei pritaria prof. Markas Eyskens'as, buvęs Belgijos Ministras Pirmininkas.

 

DAUGIAU

 Mes gerbiame Jūsų privatumą. Jeigu gavote šį naujienlaiškį per klaidą arba nebenorėtumėte jo gauti ateityje, spauskite čia.
We respect your privacy. If this newsletter has reached You by mistake or You do not wish to receive it in the future, please click here.