Laimos Andrikienės NAUJIENLAIŠKIS

Nematote paveikslėlių? Spauskite čia:

Liepos 6-oji, Lietuvos Valstybės diena

MINDAUGAS
(Rodo į nukryžiuotąjį)

Štai jam ir šonas pervertas... Žinau,
Kad atsiras toksai, kurs vieną dieną
Ir mano širdį pervers. Bet ir tąsyk
Jūs tematysit šypseną ir džiaugsmą
Ant mano lūpų... Nes ant jų plevens
Vienintelis ir teisingiausias žodis.
Ar mokate tą žodį – Lietuva?

Iš J. Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas“

alfa.lt. / 15min.lt. L.Andrikienė: JAV ir ES prekybos karas, kurį laimi Rusija ir Kinija

Prekybos karas ne tik griauna nusistovėjusią pasaulio prekybos sistemą. Jis kelia sumaištį tarptautiniuose santykiuose bei gali pavojingai pakeisti geopolitinę situaciją.

 

DAUGIAU

 

Kupiškėnų mintys. Kupiškėnams - apie ES aktualijas

Gyvename neramiame pasaulyje, kuriame saugumas ir gynyba, sienų apsauga ir kova su terorizmu, migrantų srautų suvaldymas – pirmas ir svarbiausias rūpestis. Tam turime skirti pakankamai lėšų iš ES biudžeto, žinia, pagal išgales. Iki šiol to nedarėme, dabar reikia tai daryti.

 

DAUGIAU

 

Europos Parlamento narių rašytinis klausimas Europos Komisijai dėl bendrovės „Gazprom“ išteisinimo vietoj sankcijų ir Europos Komisijos atsakymas

 

DAUGIAU

 

Radijas „Mano FM“ ir radijas „XXL FM“: Europos naujienos su dr. Laima Andrikiene (2018 06 28)

Ar ES lyderiams pavyks ateityje sutarti dėl Europos Sąjungos išorės sienų kontrolės ir ar nebus griežtinamas laisvas asmenų judėjimas ES erdvėje? Ar ir toliau galima tikėtis, kad Turkija suvaldys migrantų srautą ir užtikrins mūsų saugumą? Kaip tokioje ES įvairovėje su skirtingomis kultūromis ir kalbomis atsiranda tokia kultūrinė vienybė ir bendro kultūros paveldo rėmimas?

 

KLAUSYTI

 

Vizitas Druskininkuose

Saulėtą ir šiltą birželio sekmadienį EP narė dr. Laima Andrikienė lankėsi gimtuosiuose Druskininkuose. Pasak europarlamentarės, kiekvienas vizitas į gimtąsias vietas yra jaudinantis ir unikalus. Šį kartą į Druskininkų bažnyčią ji vežė Šv. Jokūbo kelią Lietuvoje žyminčius ženklus – solidžias keramines plyteles su jose pavaizduotu pagrindiniu Šv. Jokūbo simboliu kriaukle.

 

DAUGIAU

 

„Druskonis“: Druskininkai tarptautiniame piligrimų kelyje

 

DAUGIAU

 

L. Andrikienės kalba EP Tarptautinės prekybos komitete apie globalizacijos suvaldymą ir prekybos aspektus

2017 m. Europos Komisija paskelbė dokumentą dėl globalizacijos suvaldymo. Taip Europos Sąjunga ir jos valstybės narės pradėjo diskusiją, kaip jos kartu galėtų suvaldyti globalizaciją, kad ji būtų tvari, su aiškia kryptimi ir visiems europiečiams atneštų naudos. Dėl to Europos Sąjunga dar stipriau turi prisidėti prie pasaulinių taisyklių formavimo, kad globalizacijos nauda tarp valstybių ir regionų būtų paskirstoma teisingai ir proporcingai.

 

ŽIŪRĖTI

 

Lietuvos pajūris 2018. L. Andrikienė: svarbiausia – išsaugoti Europos vertybes ir gyvenimo būdą

„Baltija mane įkvepia, suteikia jėgų, nors kiti man aiškina – Kornvalio pakrantė Britanijoje ar Bretanės krantas Prancūzijoje esą daug gražesni... Daug pasaulyje jūrų mačiau, visos jos gražios, daugelis – malonios ir šiltos, bet myliu tik vieną – mūsų Baltiją. Visada gyvą, kiekvieno mūsų laukiančią, iš kokių tolių besugrįžtumėm.“

 

DAUGIAU

 

The Baltic Times Summer Magazine 2018

Laimos Andrikienės interviu „The Baltic Times Summer Magazine 2018“ apie ES iššūkius, išorės grėsmes, Brexit'ą, ES saugumo politiką ir kt. anglų kalba skaitykite čia.

 

DAUGIAU

 

#DefendDemocracy
Kopenhaga 2018

Iš L. Andrikienės fb (2018 06 22):
Konferencija Kopenhagoje prasideda. Aš šiandien čia: Copenhagen Democracy Summit.
Dabar - buvęs Meksikos prezidentas Felipe Calderon, Nick Clegg, buvęs Ispanijos premjeras Jose Maria Aznar, buvęs Estijos prezidentas ir buvęs mano kolega Europos Parlamente Toomas Hendrik Ilves, buvęs Kanados premjeras Stephen Harper. Vėliau bus 47-asis JAV viceprezidentas Joe Biden ir ex Jungtinės Karalystės premjeras Tony Blair, po to Michael Chertoff ir kiti.
#DefendDemocracy

 

DAUGIAU

 

Projekto „Raudona lieka“ kūrybinė – mokslinė konferencija skirta raudonų plytų architektūros studijoms Pakruojo rajone

Projekto „Raudona lieka“ kūrybinė – mokslinė konferencija skirta raudonų plytų architektūros studijoms Pakruojo rajone. Šiam Šiaurės Lietuvos rajonui būdingi XIX-XX a. raudonų plytų mūriniai pastatai. Pats renginys siejamas su Europos kultūros paveldo metais.

 

DAUGIAU

 

L. Andrikienė pasveikino paminklosaugos konferencijos Linkuvoje dalyvius

„Pasirodo, kad šiandienos žmogui dar labiau nei anksčiau reikia dvasią maitinančių ir stiprinančių dalykų. Siekis perprasti ir įsisavinti naujas technologijas puikiai dera su troškimu ieškoti Dievo ir suprasti Jo planą; dera su noru pažinti praeitį, kultūros paveldą, suprasti kitas tautas, su kuriomis dalijamės pasaulį.“

 

DAUGIAU

 

Vakarų ekspresas. Kinų ambicijos: kita stotelė - Klaipėda?

Ambicijų nestokojantys kinai mezga vis glaudesnius ryšius su Lietuva. Kad Klaipėda gali tapti vienu iš prekybos tiltų iš Azijos į Europą, kalbama ne vienerius metus. Tačiau tik dabar, esant pavyzdžių, vis garsiau kalbama apie tokio scenarijaus galimas pasekmes.
Lietuvos europarlamentarė Briuselyje Laima Andrikienė neslėpė susirūpinimo, jog neapgalvotas sprendimas Lietuvai gali pridaryti žalos.

 

DAUGIAU

 Mes gerbiame Jūsų privatumą. Jeigu gavote šį naujienlaiškį per klaidą arba nebenorėtumėte jo gauti ateityje, spauskite čia.
We respect your privacy. If this newsletter has reached You by mistake or You do not wish to receive it in the future, please click here.