Laimos Andrikienės NAUJIENLAIŠKIS

Nematote paveikslėlių? Spauskite čia:

Europos piliečio apdovanojimas 2018 Briuselyje

Europos Parlamente Briuselyje iškilmingos ceremonijos metu 2018 metų Europos piliečio prizo apdovanojimas – Europos piliečio diplomas – įteiktas Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos, šiuo metu vienijančios 25 Lietuvos savivaldybes, vadovams. Garbingą apdovanojimą priėmė Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas Rytis Mykolas Račkauskas, valdybos pirmininkas Algirdas Vrubliauskas ir asociacijos vykdomasis sekretorius Žygimantas Gudišauskas. Diplomus įteikė Europos Parlamento vicepirmininkė Sylvie Guillaume, dalyvaujant Europos Parlamento pirmininkui Antonio Tajani, Europos Parlamento nariams, Briuselyje reziduojantiems diplomatinio korpuso nariams.

 

DAUGIAU

 

Jaunieji krikščionys demokratai Europos Parlamente

Lietuvos delegacijos Europos liaudies partijos frakcijoje vadovė europarlamentarė dr. Laima Andrikienė spalio 10 d. Europos Parlamente priėmė Lietuvos Jaunųjų krikščionių demokratų organizacijos atstovus. Pokalbio metu kalbėta apie Europos Parlamento veiklą, Lietuvos vaidmenį Europos Parlamente ir Europos Sąjungoje bei apie Europos Sąjungos ateitį.

 

DAUGIAU

 

Sekundė. Laima Andrikienė: Politikoje taip pat reikia tiltų statytojų

Popiežius Pranciškus sako, kad jis stato tiltus (Pontificus, arba pontifikas, reiškia „tiltų statytoją“). Politikoje taip pat reikia tiltų statytojų – tiltų tarp žmonių, visuomenės grupių, tautų, valstybių ir jų sąjungų, žemynų. Vieni griauna, kiti stato. Mano misija – padėti statantiesiems.

 

DAUGIAU

 

Radijas „Mano FM“ ir radijas „XXL FM“: Europos naujienos su dr. Laima Andrikiene (2018 10 05)

Kas tapo 2018-ųjų metų Europos piliečio apdovanojimo nugalėtoju? Ko bus galima tikėtis iš naujai išrinkto Europos Parlamento? Kokia dabartinė Brexit’o derybų padėtis ir kokių scenarijų dar galėtume sulaukti?

 

KLAUSYTI

 

Svečiai iš Lietuvos Europos Parlamente Strasbūre

Iš L. Andrikienės fb (2018 10 02):
Išvykę iš Lietuvos šeštadienio rytą, įveikę netrumpą kelią per Lenkiją, Čekiją, Vokietiją, aplankę Prahą ir Niurnbergą, antradienį mano svečiai pasiekė Strasbūrą Prancūzijoje.
Grupėje – Kauno ir Alytaus miestų bei Šilutės, Alytaus ir Lazdijų rajonų savivaldybių gimnazistai ir mokytojai, Alytaus buhalterės, Panevėžio TS-LKD skyriaus atstovai, „Europrotai“ iš Kauno, JKL valdybos narės, žurnalistai.
Miela priimti visus Strasbūre, Europos Parlamente. Džiaugiuosi, kad turėjau progos brangius svečius ne tik supažindinti su Europos Parlamento darbu, bet ir neformaliai pabendrauti, kartu pasidžiaugti Strasbūro senamiesčio grožiu.

 

DAUGIAU

 

#SekmadienioSkaitiniai4
Apie Europą, rinkimus, Orleano mergelę ir mus visus (2018 09 30)

Kokie bus 2019-ųjų Europos Parlamento rinkimai?
Jei trumpai – 2019-ųjų Europos Parlamento rinkimai bus sunkūs. Visi ekspertai sutartinai tvirtina, kad naujasis Europos Parlamentas bus sudėtingiausias (blogiausias?) iš visų, kokius žinome.
Ką turiu galvoje? Pirmiausia tai, kad kraštutinė dešinė – radikalios, ekstremistinės politinės jėgos – rengiasi tapti antrąja pagal dydį Europos Parlamento frakcija. Ir tai yra realu. Antra: centro dešinė, Europos liaudies partijos frakcija, kuriai priklausau, išliks didžiausia Europos Parlamento frakcija, tačiau ženkliai aptirpusia. Trečia: pastarąsias tris kadencijas Europos Parlamente mes, Europos liaudies partija ir socialdemokratai, kartu turėjome daugumą; jei prisidėdavo liberalai, mes laimėdavome visus svarbius balsavimus. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad ši realybė baigiasi, ir naujajame Europos Parlamente centro dešinė ir centro kairė kartu paėmus nebeturės daugumos, neturės 50 proc. mandatų. O tai reiškia kitą kokybę – kokybiškai kitokį Europos Parlamentą, Europos Komisiją ir visą Europos Sąjungą, jos politiką.

 

DAUGIAU

 

Europos kultūros paveldo metai: Luneville'is

Iš L. Andrikienės fb (2018 10 04):
Ketvirtadienio vakaras Luneville'yje, Prancūzijoje. Esu čia su keliais kolegomis europarlamentarais, ANIMA grupės nariais.
Nuostabūs rūmai, Versalio rūmų kopija. Čia gyveno ir mirė Lenkijos karalius, Lietuvos didysis kunigaikštis Stanislovas Leščinskis (1677–1766). Jo dukra Marija (1703–1768) ištekėjo už Prancūzijos karaliaus Liudviko XV ir tapo Prancūzijos karaliene, valdė 42 metus (1725–1768).
Dabar rūmuose – muziejus ir siuvinėjimo mokykla, čia (buvusioje rūmų koplyčioje!) savo kolekcijų pristatymus rengia Chanel, Dior, Mugler mados namai.

 

DAUGIAU

 

Europos kultūros paveldo metai: Žanos d'Ark gimtinėje Domremy

Iš L. Andrikienės fb (2018 10 05):
Įdomus jausmas apima, kai atsirandi tose vietose, kur žmonės šimtmečius kaip brangiausią palikimą saugo ir puoselėja atminimą jaunos mergaitės, karės, kovojusios už Prancūzijos laisvę. Prieš kelis dešimtmečius istorijos vadovėlyje mokykloje skaitydama apie Šimtametį karą ir Žaną d'Ark, maniau, kad jos istorija – viso labo legenda. O šiandien vaikštinėdama jos gimtajame kaime, klausydama vietos žmonių pasakojimų suprantu, kaip visa tai, ką maniau esant tik legenda, yra tikra. Kaip ir tos mergaitės Žanos tvirtumas, jos dvasios stiprybė.

 

DAUGIAU

 Mes gerbiame Jūsų privatumą. Jeigu gavote šį naujienlaiškį per klaidą arba nebenorėtumėte jo gauti ateityje, spauskite čia.
We respect your privacy. If this newsletter has reached You by mistake or You do not wish to receive it in the future, please click here.